“Sağlığınız ve Güvenliğiniz İlk Önceliğimizdir”
Işıktan Korumalı Pompa Seti

Işıktan Korumalı Pompa Seti


Bazı ilaçların (örn. Aldolan, Atropin, Diazem, Niprus, Nalokson, Perlinganit, Buskopan, Adrenalin, Bemiks…vb) etken madde ve farmasötük yapısı sebebiyle ışıktan korunmalıdırlar.

Bu tür ilaçların uygun olmayan infüzyon pompa setleriyle hastaya infüze edilmesi halinde, ilaçlar kimyasal reaksiyonlara maruz kalır ve etken maddesi bozulmaya uğrar. Bu durum sonucunda ilacın gücünde azalma olur, rengi bozulur ve ilacı kullanmak potansiyel olarak tehlikeli bir hal alır.

Ayrıca yapılan çalışmalarda ışığın farklı dalga boylarına göre, ışıktan korumalı infüzyon setlerinin ilacı ışıktan ne kadar koruduğu araştırılmış, bunun neticesinde kahve renkli (Brown) infüzyon pompa setlerinin %100 oranında ışıktan korumalı olduğu tespit edilmiştir.
 

Firmamıza ait ışıktan korumalı infüzyon pompa setleri tümüyle ışıktan koruyacak şekilde kahve renkli olarak tasarlanmıştır. Damlama haznesinden, bağlantı portlarına kadar tüm parçalar ışıktan korumalıdır. Aynı zamanda Non DEHP malzeme ve PVC - Latex içermeyen yapısıyla kritik ilaçların kullanımına uygundur.

Detaylı bilgi için lütfen firmamızla iletişime geçiniz.
0 216 641 15 18 / 0 533 2007 246 (BHM) / info@bhmtr.com