“Sağlığınız ve Güvenliğiniz İlk Önceliğimizdir”
İnfüzyon Pompaları

İnfüzyon Pompaları


İlaç göndermek amacıyla 1960 yıllarda geliştirilen ilk infüzyon pompasının ardından teknoloji, ergonomi, hasta tedavi yöntemleri ve kullanımda çok şey gelişti. Ama infüzyonun temel amacı hiç değişmedi. Belli güvenlik koşulları altında, belirli bir miktar ilacı, belirli bir zamanda kontrolü olarak hastaya gönderilmesi süreci infüzyon pompalarının kullanılmasındaki temel amaçtır.

 

Sıvı, kan, nutrisyon içerikli diğer sıvılar, ilaç ve diğer benzer türevler, bir infüzyon pompası aracılığıyla damar yolundan hastaya gönderilir.

 

Temel olarak pompaları;

 

İnfüzyon Pompaları

Beslenme Pompaları

Enjektör Pompaları

İnsulin Pompaları

Hasta Kontrollü Analjezi (PCA) Pompaları

Tek Kullanımlık Pompalar

olarak sınıflandırılabilir.

 

Çalışma Prensipi olarak; 

 

Volumetrik Pompaları

Peristaltik Pompalar ayrılmaktadır.

2014 yılı Temmuz ayında Dünya genelinde uygulanması zorunlu olan yeni belirlenen direktiflere göre İnfüzyon cihazları RoHS (Restriction of Hazardous Substances) - yani tehlikeli maddelerin kısıtlanması zorunluluğu - kapsamına alınmıştır. Bu direktife göre İnfüzyon pompaların üretimi sırasında 6 maddeye kısıtlama getirilmiştir. Bu maddeler Kurşun, Cıva, Kadmiyum, Hexavalent Kadminyum, Polibromid Bifenil, Polibromid Bifenil Eter kimyasallarıdır.

 

Firmamızın İnfüzyon pompaları yeni RoHS direktiflerine uygundur. İnfüzyon pompaları konusunda uzman olan firmamızdan her konu yardım alabilirsiniz.

 

Detaylı bilgi için lütfen firmamızla iletişime geçiniz.

0 216 641 15 18 / 0 533 2007 246 (BHM) /info@bhmtr.com