“Sağlığınız ve Güvenliğiniz İlk Önceliğimizdir”
Ağrı (PCA) Pompası

Ağrı (PCA) Pompası

 

Hasta-kontrollü analjezi (PCA) Sechzer ve Keeri-Szanto’nın 1960’ların sonuna doğru yaptıkları öncü çalışmayı takiben kullanılmaya başlanmıştır.

PCA kullanan klinisyenlerin çoğu bu tekniğe büyük bir destek vermişler ve PCA ile elde edilen analjezinin kalitesinin, geleneksel (konvansiyonel) tekniklere göre çok daha üstün olduğunu göstermişlerdir.

PCA tek bir analjezik uygulama yolu veya yöntemiyle sınırlı değildir. Hastanın opioidleri kendi kendine uygulamasına izin veren karmaşık bir analjezi yöntemidir. PCA’nın başlıca avantajları “ağrı var” ve “ağrı yok” döngüsünü önleyebilmesi ve hasta bakımı kalitesini arttırmasıdır. 

PainSmart PCA cihazları enjektör, torba ve şişe ile birlikte kullanılabilmektedir. Aynı zamanda hızlı doldurma özelliği sayesinde kullanıcısına yeterli zamanı kazandırır.

PainSmart cihazları başka hiçbir üründe olmayan "IOD akıllı" sisteme sahiptir. Bu sayede kullanıcı istediği tüm geçmiş (history) bilgilerini cihazı durdurmadan tek bir tuşla ekrana getirerek tedaviyi inceleyebilir.

PainSmart cihazları en ince düşünülmüş güvenlik donanımlarına sahiptir. İleri güvenlik donanımları sayesinde hasta Bolus kablosu, elektrik kablosu yanlışlıkla cihazdan çıkmaz, sayısal şifreleri sayesinde yetkisiz kişilerce karıştırılamaz, yada sadece sınırlı alanları değiştirebilir, kilitleme kutusunun askı koluna kilitlenebilmesi sayesinde cihaz her zaman kullanıcısının kontrolündedir.
 
Aynı zamanda büyük ve renkli ekranı sayesinde cihazın çalışması ve yazılan programı kolayca fark edilir. 
 
Programlama sırasında ekran üzerinde birden fazla bilgiyi göstermesi sayesinde, anestezi hekiminin parametreleri görerek programında güvenle ilerlemesini sağlar.

İlaç limitleri sayesinde programa limitler konularak, bu şekilde doz değerlerinin hatalı değiştirilmesi engellenmiş olur.

BHM Biomedikal Hizmetler Merkezi, MOOG markalı PainSmart Ağrı pompalarının Türkiye yetkili satıcısıdır. 


Detaylı bilgi için lütfen firmamızla iletişime geçiniz.
0 216 641 15 18 / 0 533 2007 246 (BHM) / info@bhmtr.com

Ağrı (PCA) Pompası
Ağrı (PCA) Pompası

PainSmart cihazları başka hiçbir üründe olmayan "IOD akıllı" sistemine sahiptir. Bu sayede kullanıcı istediği tüm geçmiş (history) bilgilerini cihazı durdurmadan tek bir tuşla ekrana getirerek tedaviyi inceleyebilir.